Şarap Rotası


Urla, antik çağlardan beri şaraplarıyla ün salmış. Bölgede beş farklı üretici var, Urlice Bağcılık ve Şarapçılık, Urla Şarapçılık, USCA, MMG ve Mozaik Şarapçılık. Şarap üreticilerini gezebilir ve tadım yapabilirsiniz. Gitmeden önce arayıp açık olup olmadıklarını öğrenmenizi tavsiye ederiz 😉  

Gezilecek Yerler


Bu bölgede gezilecek çok farklı alternatifler bulunmaktadır. Tarihi yerlere gitmek isterseniz Efes ve Meryem Ana’ya gidebilir sonrasında Şirince Köyü’nde meyve şaraplarını tadabilirsiniz. Ya da Pamukkale’yi görüp Hierapolis Antik Kenti’ni gezdikten sonra Hierapolis Antik Havuzu’nda yüzebilirsiniz. Küçük sahilvkasabalarını gezmek isterseniz, Balıklıova, Mordoğan, Karaburun, Çeşme, Alaçatı, Sığacık ya da Foça’ya gidebilirsiniz.  

Gülbahçe Hamamı


Kitesurf sahilinde, otelimizin tam karşısında bulunan doğal antik hamam, Roma Hamam’ı olarak adlandırılıyor. Ancak Roma Dönemi’ne ait olduğunun da herhangi bir kanıtı yok. Hamamın etrafında 5000 yıllık Helenistik döneme ait olduğu düşünülen kalıntılar bulunmuştur. Etrafında her hangi bir tesis de olmadığı için suyunun ve içindeki çamurun bir çok hastalığa iyi geldiği söyleniyor.  

Yüzmek İçin Plajlar


Çiko Beach (Gülbahçe), Burla Han Beach (Gülbahçe), Demircili Koyu (Urla), Altınköy Plajı (Urla), Pırlanta Plajı (Çeşme), Ilıca Plajı (Çeşme), Altınkum Plajı (Çeşme), Ildırı (Çeşme), Aya Yorgi Koyu (Çeşme), Delikli Koy (Alaçatı)  

Alışveriş Yapılacak Yerler


Malgaca Pazari (Urla), Sanat Sokagi (Urla), Cesme, Alacati, Local food markets (Urla: Friday, Gulbahce: Sunday, Alacati: Saturday, Cesme: Wednesday and Sunday, Sigacik: Sunday, Tire: Tuesday)  

Bisiklet


Bisikletle Urla’daki şarap bağ yolunu gezebilir ya da civardaki köylere (Torosan, Özbek, Balıklıova gibi) gidebilirsiniz. Ayrıca tarihi bir rota yapmak isterseniz de 25 km uzaklıktaki Ildırı Antik Kenti ya da 60 km uzaklıktaki Lebedos Antik Kenti’ne gidebilirsiniz.  

Dalış


Çeşme ve Karaburun’da profesyonel tüplü dalış merkezleri bulunmaktadır. Gülbahçe’ye yaklaşık 30-40 dakika uzaklığındadır.  

Rüzgar Sörfü


Alaçatı Türkiye’nin en popüler rüzgar sörfü noktalarından biridir. Onun dışında Urla Çeşmealtı’nda ya da Çeşme’de de rüzgar sörfü yapabilirsiniz.  

Golf


Eğer golf oynamak isterseniz, İzmir Golf Club, Urla Surf House’a sadece 10 km uzaklıkta 😉 İsterseniz eğitim alabilir ya da düzenledikleri turnuvalara katılabilirsiniz!  

Yürüyüş Rotası


İzmir yarımadasında, antik Efes kentinde bulunan Artemis Tapınağı’ndan başlayıp Karaburun’da sona eren, altı iyon kentini birbirine bağlayan 709 km uzunluğunda tarihi bir yürüyüş yolu bulunmaktadır. Bu rotada 49 yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Tarihi yolun dışında civar köylere yürüyüş yapabilirsiniz.  

Binicilik


Ata binmek mi istiyorsunuz? Urla Surf House’un sadece 15 km uzağında ata binebileceğiniz ya da eğitim alabileceğiniz üç farklı çiftlik var! Kemal Bey At Çiftliği, Rahatla ve Manej Urla.  

Zeytin Rotası


Dünyadaki ilk modern zeytinyağı üretim atölyesi Urla’daki Klazomenia antik kentinde yer almaktadır. Zeytin rotası, Güzelbahçe, Çeşme, Seferihisar, Menderes ve Selçuk ilçelerinden geçmektedir.